Jak správně používat online bankovnictví

Online bankovnictví je pro mnoho lidí velmi výhodné. Nejen že se mohou starat o své financování přímo ze svého domova, online bankovnictví nabízí spoustu dalších výhod, jako je jednodušší vyřizování účtů, snazší sbírání dat a rychlý přístup k důležitým informacím. Ale protože se jedná o tak důležitou službu, musíte vědět, jak jej správně používat, aby vám to pomohlo ušetřit čas a peníze. V tomto článku se povíme, jak na to.

1. Představení online bankovnictví

Online bankovnictví je novodobý způsob přístupu ke svým finančním zdrojům. A užívati ho můžete z pohodlí svého domova bez nutnosti navštěvovat pobočky bank. Můžete otevírati nové účty online, internetová platby až po úpravu limitů na kreditní kartě, vše to lze udělat přes online bankovnictví.

Online bankovnictví navíc umožňuje snadný přehled o vašich finančních aktivech. Můžete také automatizovat někteří financích plánování jako:

 • Formulání finančního plánu: Platforma poskytuje kalkulačky, které vám pomohou sestavit váš finanční plán, kde zohledníte své priority, krátkodobé i dlouhodobé cíle.
 • Monitoring účtu: Zobrazení historie účtu vám pomůže sledovat obchody, vyúčtování a pohyb peněz.
 • Formulování cílů: Používáním poznámek můžete formulovat cíle pro vaše finance ve snadno rozpoznatelné časové období.

2. Jak přihlásit se do online bankovnictví

Přihlášení online bankovnictví se dělá pomocí uživatelského jména a hesla.

1. Nejprve přejděte na domovskou stránku vaší banky.

2. Pak se přihlaste do vašeho účtu vyplněním vašeho uživatelského jména a hesla. Pokud byste převzali online bankovnictví v bankách, budete také požádáni o zaslání žádosti.

3. Poté budete muset potvrdit svou identitu a kód, který bude poslán do vašeho e-mailu nebo telefonu.

4. Poté vezměte prosím na vědomí informace k vaší bezpečnosti.

Když jsou úspěšně zadány, zobrazí se domovská stránka s všemi informacemi o vašem účtu.

1. Na domovské stránce se zobrazí informace o aktuálním zůstatku účtu, posledním transakcím atd.

2. Můžete si také poznamenat limitní obchody, abyste mohli sledovat svou spotřebu, a dokonce si stanovit informační cíle a cíle dle kanálu.

3. Na domovské stránce můžete také nastavit opatření bezpečnosti pro vaše online bankovnictví a kontaktní údaje, které se použijí k ověření.

3. Jak používat online bankovnictví k provedení transakcí

Jak funguje online bankovnictví?

Online bankovnictví je moderní způsob, jak získat přístup k vašim účtům banky z pohodlí domova nebo kdekoliv na cestách. Je to snadná a pohodlná metoda, která vám umožňuje provádět bankovní transakce – včetně plateb, plánování příjmů a výdajů, převodů finančních prostředků a kontroly zůstatků na účtu. K tomu, abyste mohli začít s online bankovnictvím je třeba mít účet v bance

?

Většina online bankovních účtů poskytuje širokou škálu možností pro provedení transakcí. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších:

 • Platby – technicky vzato, platby jsou transakce, ve které posíláte peníze na šeky, účty nebo jinou osobu.
 • Převody peněz – převody peněz jsou transakce, ve které přemisťujete peníze z jednoho účtu na druhý.
 • Příjmy a výdaje – s online bankovnictvím můžete trávit své peníze na různých položkách a monitorovat své výdaje.
 • Zůstatek – online bankovnictví vám také umožňuje kontrolovat zůstatek na účtu v reálném čase.

4. Možnosti zabezpečení online bankovnictví

Chraňte své údaje a informace

Ačkoliv online bankovnictví zvyšuje pohodlí, spolu s tím přináší i rizika. Nejde jednoduše o útoky hackerů a virů, ale i o jednoduché prohřešky uživatelů, které by mohly vést k odcizení údajů. Následující 4 tipy ti pomohou chránit tvé peníze a informace.

 • Vzájemně se ověření: Banka bude vždy potvrzovat identitu uživatele, ale ty také můžeš prověřit identitu banky. Je to jediný způsob, jak zabránit převodu peněz na špatnou stranu. Pravidelně kontroluj oficiální webovou stránku banky, abys byl jistý, že jsi online.
 • Velmi bezpečné heslo: Vyber nejpřísnější heslo, které umíš. Mělo by být složené alespoň z 10 znaků, přičemž by mělo kombinovat velká a malá písmena, číslice, speciální znaky. Mělo by být také odlišné od ostatních údajů o tobě, protože může být snadno získáno.
 • Kontrola na místě: Navštěvuj pravidelně pobočku banky, abys mohl ověřit všechny transakce, kterých jsi se účastnil. Udržuj si pevnou důvěru v systém a v budoucí mobilní platby.
 • Používej bezpečný počítač: Používej soukromý počítač a vytvoř na něm jedinečné heslo. Udělej také prohlídky systému, abys se ujistil, že jsou odstraněny všechny nežádoucí soubory a programy. Vždy aktualizuj ochrany proti virům a malware.

Už víte, jak udělat maximum ze svých online bankovních transakcí? Nemusíte být technický expert ani profesionální finanční ředitel. Vyřešte své finanční potřeby z pohodlí křesla svého domova díky jednoduchým postupům popsaným v tomto článku. Na závěr, vždy důkladně zkontrolujte všechny informace o každé transakci a ujistěte se, že na ní neděláte chybu. Ušetří vám to spoustu času a obávek. Financujte si bezpečně a inteligentně a užijte si veškeré výhody online bankovnictví.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *