Rubrika Rady a tipy

Jak si pořídit nemovitost

Jak si pořídit nemovitost
Pokud si chcete pořídit nemovitost, budete potřebovat spoustu peněz a trpělivosti. Musíte si dát pozor na mnoho věcí - od výběru lokality a typu nemovitosti až po financování a právní záležitosti. Nezoufejte ale, pokud budete postupovat chytře a dodržovat některé zásady, můžete se brzy stát hrdými majiteli svého vlastního bydlení!

Jak správně nakládat s penězi v období inflace

Jak správně nakládat s penězi v období inflace
Udržení peněz v hodnotě během inflace není snadné, ale může to být výzva pro vaši finanční inteligenci. Dávejte si pozor na nárůst cen a investujte do bezpečných aktiv, jako jsou např. nemovitosti, drahé kovy nebo akcie. Raději neinvestujte přímo do měny, která se po inflaci může znehodnotit. Buďte opatrní, ale nebuďte pasivní.

Jak rozpoznat podvodné e-maily od bank

Do tvojí schránky ti přichází maily od bank, které ti nabízejí nejlepší úrokové sazby a výhodné půjčky? Pozor, může se jednat o podvod! V dnešní době je velmi důležité mít ostražitý pohled a naučit se rozpoznat, zda e-mail je skutečný nebo se jedná o phishingový podvod. Tady je pár tipů, jak na to!

Jak správně nakládat s dědictvím

Jak správně nakládat s dědictvím
Chcete vědět, jak byste měli správně nakládat s dědictvím? Přijďte si přečíst náš článek. Zjistíte, na co si dát pozor při zpracování dědictví, jaké jsou povinnosti dědice a jak se vyhnout nechtěným nedorozuměním. Ať už jde o peníze, nebo rodinné dědictví, měli byste vědět, jak se na to připravit.

Jak správně využívat cashback programy

Jak správně využívat cashback programy
Hledáte způsob, jak ušetřit peníze? Cashback programy jsou skvělým způsobem, jak vám to pomohou. Stačí nakupovat produkty v rámci těchto programů a získávat zpět část peněz, které jste utratili. Pokud správně využijete tuto možnost, můžete si ušetřit spoustu peněz každý měsíc. Je však nezbytné si zkontrolovat podmínky programu, abyste byli jisti, že vám peníze budou skutečně vráceny.

Jak si správně spočítat daňový bonus na děti

Děti jsou radost, ale také zdrojem ročního daňového bonusu. Abychom se správně spočítali, musíme znát několik důležitých informací. Počet dětí, jejich věk, jména a narození jsou základní údaje. Těšte se na vyšší bonus a snadné vyplnění daňového přiznání s naším návodem!

Jak správně používat mobilní bankovnictví

Mobilní bankovnictví je skvělým způsobem, jak mít kontrolu nad svými financemi. Všechno se dá vyřídit jednoduše přes mobil. Budete muset zvolit jednu banku a nainstalovat aplikaci, většinou již máte při uzavření účtu u dané banky dostupnou. Nezapomeňte si nastavit správné zabezpečení a aktualizovat aplikaci na nejnovější verzi. Ať už chcete kontrolovat svůj zůstatek, převádět peníze nebo si zaplatit cestou na účtě, mobilní bankovnictví dokáže ušetřit čas i peníze.

Jak si zajistit vhodnou nemocenskou pojišťovnu

Jak si zajistit vhodnou nemocenskou pojišťovnu
Je důležité mít správnou nemocenskou pojišťovnu, která vám bude poskytovat potřebnou péči v případě nemoci či úrazu. Vyhněte se nepříjemným překvapením na dokladech a porovnejte si nabídky různých pojišťoven. Mějte na paměti vaše přání a potřeby, a nejenom cenu.

Jak správně porovnávat nabídky investičních produktů

Jak správně porovnávat nabídky investičních produktů
Pokud hledáte investiční produkt, určitě jste se setkali s řadou nabídek. Porovnávání může být složité, ale je důležité investovat čas do správného výběru. Kromě výše poplatků hledejte i další informace, jako výnosové grafy, rizika nebo poplatky za předčasné vybírání.